Sarcam Bilgilendirme

  1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Sarcam Bilgilendirme

 

Sarcam Bilgilendirme

Sarcam Bilgilendirme

 

Değerli müşterimiz,

Isıcam’lı Balkon kapama sistemlerinde doğrama ile Isıcam’ın temas ettiği kenar bölgelerde, Isıcam’ın yalıtım dolgu malzemesinin (Isıcam dolgu silikonu) bulunduğu alana doğramanın yapışması için bazı yapıştırıcı kimyasallar (silikon vb.) uygulamaktasınız. Isıcam ünitelerinin balkon kapama sistemine montajında kullanmış olduğunuz ve ısıcam ünitesi ile temas eden montaj malzemeleri (silikon vb.) ısıcam ünitesinin üretiminde kullanılan birincil (butil) ve ikincil yalıtım malzemeleri (polisülfid, poliüretan, ısıcam dolgu silikonu) ile uyumsuz olması durumunda kimyasal tepkimeye girerek Isıcam ünitelerinde bozulmalara neden olmaktadır.

 

 

 

“Butil akması” olarak adlandırılan bu durum Isıcam üretiminden kaynaklanmamaktadır. Butil akması problemini yaşamamanız için aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi önemle rica ederiz;

  • Balkon kapama sistemleriniz için sipariş etmekte olduğunuz Isıcam ünitelerinin Isıcam silikon dolgu malzemesi kullanılarak üretilmesini talep etmeniz gerekmektedir.
  • Isıcam markalı ürünlerin Balkon kapama sistemine montajında kullanılacak malzemelerin (strüktürel silikonlar, sızdırmalık silikonları, derz dolgu silikonları, yapıştırıcılar vb.) asidik solvent içermeyen Isıcam ünitesinde kullanılan Isıcam dolgu silikonu ile uyumlu uygun malzemeler olmalıdır.
  • Isıcam ünitesinde kullanılan Isıcam dolgu silikonu ile Isıcam ünitesinin montajında kullanılan malzemelerin (strüktürel silikonlar, sızdırmalık silikonları, derz dolgu silikonları, yapıştırıcılar vb.) uyum testlerinin yapılması gerekmektedir. Söz konusu uyum testlerinin silikon üreticilerinin laboratuvarında yaptırılması, uygulamayı yapan siz değerli müşterilerimizin sorumluluğundadır.

Yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmeyip yapılan montajlarda oluşacak bozulmalardan kaynaklanan sorumluluk siz değerli müşterilerimize aittir.

 

                                                                                   SARCAM KALİTE MÜDÜRLÜĞÜ