Üretim

  1. Anasayfa
  2. Üretim

Sar Cam, 2009 ve 2016 yılları arasında cam işleme, cam temperleme ve lamine cam imalatı  alanlarında yapmış olduğu yatırımlarla Avrupa standartlarında üretim yapabilen hem yurtiçi hemde yurtdışındaki üst düzey firmaların tüm cam ihtiyaçlarına cevap verebilen sayılı markalar arasına girmiştir.

2016 itibariyle 12.000 m2 kapalı alana sahip Sar Cam, bünyesinde çalıştırdığı 200’yi aşkın kalifiye personeli ve hala ilk günkü heyecanıyla büyüme ve kalite temelli misyonu için mücadele etmektedir.Tesisimizdeki ikisi düz cam biri lamine cam olarak üzere 3 adet jumbo kesim hattı bulunmaktadır. Tesisimizde işlenecek camlar son sistem İtalyan Bottero marka makinalarda, kusursuz bir şekilde kesilmektedir. Tüm kesim hatlarımız Low-E kaplama sıyırma özelliğine sahiptir. Temperleme öncesi tüm camlara son teknoloji italyan marka double edger makinalarda ve cnc tabanlı  rodaj makinalarında kenar işlemi yapılmaktadır. Ayrıca cam işleme bölümümüzde son teknoloji dikrodaj, bizote, formarodaj, kanal, kumlama ve delik makinalarıyla müşterilerimizin hertürlü cam ihtiyaçlarını hızlı ve kalite bir şekilde karşılamaktayız. Lögel marka baskı hattımızda cam üzeri emaye boyama işlem yapılmaktadır. Ayrıca küçük ebatlı camlar içinde ikinci bir baskı hattıda bulumaktadır.

Tesisimizde mevcut iki adet cam temperleme hattı, bu alanda kapasite bakımından firmamızı bölgede ön plana çıkarmıştır. Temper hatlarımız  konveksiyonel sistemle çalışmakta olup günümüz cam teknolojisinin en yeni ürünleri olan yumuşak Low-E kaplamalı performans camlarını temperleyebilmemizi sağlamaktadır.

İleri teknoloji makinalarla geliştirdiğimiz Isıcam hattımızla aylık Isıcam C, Isıcam S ve Isıcam K kapasitemizi 50.000 m2’ye çıkarmış bulunmaktayız. Isıcam üretiminde bayisi olduğumuz Şişecam firmasının Isıcam normları prosesimizin şeklini belirlemektedir. Firmamız bu alanda ISO 9001 ve CE belgesine sahiptir. 2015 yılında devreye giren lisec marka lamine üretim hattıyla müşterilerimizin farklı türlerde özel lamine cam taleplerini karşılayabilmekteyiz.  Lamine hattımız aylık  20.000 m2 kapasiteyle bölgenin ihtiyaçlarına cevap vermekterdir.